Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 20 Lutego 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin
...
19 II 2017, 16:00:00

Szkoły Cosinus w Koninie to szansa dla wielu ludzi w każdym wieku!

Szkoły Cosinus w Koninie to szansa dla wielu ludzi w każdym wieku!

Szkoły Cosinus to największa sieć szkół w Polsce, prowadzimy zaoczne licea i szkoły policealne dla osób dorosłych. We wszystkich szkołach i na wszystkich kierunkach w Koninie zapewniamy bezpłatną naukę przez cały okres jej trwania. Nie pobieramy ani wpisowego ani czesnego, u nas nie ma żadnych ukrytych opłat. MP
czytaj więcej »

18 II 2017, 03:57:00

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON

Na „powiew lata w środku zimy” zaprasza Starostwo Powiatowe w Koninie. A wszystko to w Poznaniu od piątku (17 lutego) do niedzieli (19 lutego) na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON.
czytaj więcej »

18 II 2017, 02:03:00

Konkurs Floriana

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wraz z miesięcznikiem „Strażak” zachęcają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Floriany na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. czytaj więcej »

17 II 2017, 13:30:00

W Wilczynie debatowali o oświacie

W Wilczynie debatowali o oświacie

Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w Wilczynie, radni zajęli się reformą oświaty. Zgodnie z podjętą uchwałą w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, na terenie gminy pozostaną trzy szkoły podstawowe. czytaj więcej »

17 II 2017, 12:14:00

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Długopisy, ołówki, kredki, bloki - to przybory szkolne, które na co dzień często są w posiadaniu każdego ucznia - nawet tego najmniejszego. Są one dla niego pewnym standardem i tak naprawdę nie zwraca na nie większej uwagi. A jednak są dzieci na świecie, którym tych rzeczy bardzo potrzeba. czytaj więcej »

17 II 2017, 11:08:00

Powiat Turecki wyremontuje w tym roku Smorawińskiego

 Powiat Turecki wyremontuje w tym roku Smorawińskiego

750 tysięcy złotych będzie kosztować przebudowa ulicy Smorawińskiego w Turku. Ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.
czytaj więcej »

17 II 2017, 10:55:00

Starosta nagrodzi uczniów

Po raz kolejny najlepsi uczniowie z terenu powiatu konińskiego otrzymają stypendia. Przyznawane są one przez Zarząd Powiatu Konińskiego od 2002 r. Wsparcie stypendialne w 2016 r. przyznano 58 uczniom. Tegoroczne grono uzdolnionych uczniów powiększy się o 63 osoby.
czytaj więcej »

17 II 2017, 09:55:00

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje po raz kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jedną z form obchodów tego Tygodnia będzie udzielenie przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w ramach dyżurów bezpłatnych porad oraz informacji o uprawnieniach przysługujących ofiarom przestępstw – pokrzywdzonym.

czytaj więcej »

17 II 2017, 07:55:00

Nagradzamy aktywnych w kulturze

Nagradzamy aktywnych w kulturze

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zachęca do zgłaszania kandydatur do Konkursu o statuetkę Kariatyda.
czytaj więcej »

16 II 2017, 14:47:00

Trichlorek boru w naczepie na parkingu przy Urzędzie Celnym

Trichlorek boru w naczepie na parkingu przy Urzędzie Celnym

Dzisiaj w godzinach porannych, do Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wypłynęło zgłoszenie o podejrzeniu uszkodzenia ładunku z substancją chemiczną, która znajdowała się na naczepie samochodu ciężarowego zaparkowanego na parkingu Urzędu Celnego w miejscowości Modła Królewska, gmina Stare Miasto.
czytaj więcej »

16 II 2017, 14:45:00

Wielkopolska wieś piękniejsza po raz 7

Wielkopolska wieś piękniejsza po raz 7

Trwa nabór wniosków do siódmej edycji samorządowego konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Jego celem jest przede wszystkim aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectw. Dofinansowanie można otrzymać zarówno na inwestycje np. budowę i remonty wiejskich świetlic, zieleńców czy placów zabaw, ale również na organizację lokalnych imprez i upamiętnianie wydarzeń. Kwota wsparcia jednego projektu wynosi nawet 30 tysięcy złotych.
czytaj więcej »

16 II 2017, 14:36:00

"Niska emisja – przyczyny-skutki-szanse"

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze zaprasza na spotkanie pn. "Niska emisja – przyczyny-skutki-szanse", które odbędzie się 20 lutego w Starostwie Powiatowym w Koninie (sala 252) w godzinach 11.00-14.00.

czytaj więcej »

...
Kartka przedszkolaka
REKLAMA
supramed

SPORT

15 II 2017, 09:26:00
Pięć medali na dobry początek roku

Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików

KARATE UKS KLECZEW - NOWY ROK NOWE BARWY

Turniej tenisa

Ferie na sportowo

Iskra w Poznaniu

KULTURA

17 II 2017, 11:54:00
Wernisaż rysunku Jakuba Kwiatkowskiego

Zaproszenie na koncert

Miłosna wystawa w Chacie Młynarza

Środa z kinem niezależnym

36. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej

Artystyczne ferie w KDK