Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Środa 20 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

13 III 2019, 21:31:00

Policjanci z drogówki sprawdzali wczoraj trzeźwość kierowców

Ponad trzydziestu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy podczas wczorajszej służby kontrolowali kierowców ze szczególnym uwzględnieniem ich trzeźwości. Byli kierowcy, którym sprawdzono tylko stan trzeźwości.Podobne działania nazywane często „trzeźwymi porankami” odbywają się cyklicznie, co jakiś czas. Najczęściej oczywiście rano po jakiejś przerwie w normalnej pracy, a więc po weekendach lub po świętach. Podczas takich kontroli kierowcy często proszeni są jedynie o dmuchnięcie w urządzenie – policjanci nie sprawdzają innych kwestii, chociaż kiedy zauważą rażące nieprawidłowości, z pewnością będą reagować.

Podczas poniedziałkowych działań na drogi Konina i powiatu wyjechało kilkudziesięciu policjantów z konińskiej drogówki. Zbadali trzeźwość 1315 kierowców. Okazało się, że dwóch z nich kierowało w stanie po użyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila), a jeden popełnił przestępstwo kierując w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Wszyscy stracili oczywiście uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, ale o okresie na jaki zostanie nałożony zakaz prowadzenia pojazdów zdecyduje teraz sąd.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna do 5000 zł, lub areszt. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019