Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Środa 20 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

13 III 2019, 21:13:00

Obchody Światowego Tygodnia Mózgu w ZSEU w Żychlinie.

Rozpoczęły się obchody Światowego Tygodnia Mózgu. Akcje służące popularyzacji wiedzy o mózgu i jego działaniu prowadzone będą do 16 marca. W ich organizację aktywnie włączył się Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.


Za sprawą autorskiego projektu pt. „Stres a nasz mózg – walka do wygrania", ZSEU w Żychlinie, jako jedyna szkoła w Europie, otrzymał grant z fundacji DANA w Brukseli (w wysokości 800 euro) na organizację wydarzeń podczas Światowego Tygodnia Mózgu 2019.

Przez najbliższe dni szkoła realizować będzie przedsięwzięcia wpisujące się w tematykę obchodów. Ich finał zaplanowano na 15 marca. W sali konferencyjnej kompleksu sportowo-dydaktycznego nastąpi wówczas podsumowanie działań prowadzonych przez szkołę w ramach Światowego Tygodnia Mózgu.

Podczas spotkania omówione zostaną cele i założenia projektu „Stres a nasz mózg – walka do wygrania"; a także zrealizowane w ramach projektu przedsięwzięcia. Przedstawione będą wyniki ogólnopolskiej ankiety „Stres w życiu naszych uczniów" oraz rozstrzygnięcia konkursów tematycznych. Natomiast z wykładu dietetyk Marzeny Pałasz będzie można dowiedzieć się jak „nakarmić swój mózg zdrowo i bezstresowo". Nie zabraknie też chwili refleksji przy kawie i żychlińskim ciastku.W imieniu Starosty Konińskiego i Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zapraszam Państwa do udziału w finale Światowego Tygodnia Mózgu, który odbędzie się 15 marca o godz. 10.00 w kompleksie dydaktyczno-sportowym Szkoły.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019