Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 17 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

12 II 2019, 08:43:00

Przesadzamy mówiąc miłość ?

Tytułowe pytanie padło ze sceny wielokrotnie, a próbę odpowiedzi na nie podjęli śpiewający seniorzy, którzy wystąpili w koncercie ,Seniorzy dla miasta” zorganizowanym w Konińskim Domu Kultury. Koncert odbył się w niedzielę 10 lutego.Piosenki i wiersze o miłości usłyszeliśmy w wykonaniu zespołów wokalnych: Jutrzenka, Tulipan oraz duetu wokalnego Ona i On z Klubu Mieszkańców działającego przy Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, pod kierownictwem artystycznym Hanny Wojdak i muzycznym Roberta Strzyżykowskiego, gawędziarki Janiny Bednarskiej z Sompolna, akordeonisty Zenona Kosmalskiego z Konina, chóru Dominium ze Sławska po kierunkiem artystycznym Sławomira Kaliszewskiego oraz zespołu Fantazja z KDK pod kierownictwem artystycznym Mirosława Grzanki.

O część artystyczną zadbały kierownik działu artystycznego KDK Małgorzata Kazuś oraz tancerki Teatru Tańca CODA Marta Merdzińska i Anna Czernej.
Śpiewający seniorzy na co dzień rozwijają swoje pasje i talenty artystyczne poprzez aktywne i twórcze spędzani czasu wolnego, są studentami uniwersytetu III wieku, pełnią ważne społeczne funkcje w Radzie Seniorów działającej we współpracy z Prezydentem Miasta.

Coroczny koncert przybliża działalność kulturalną seniorów i prezentuje ich bogaty dorobek artystyczny. Jest także okazją do integracji. Wymiana doświadczeń i wspólna zabawa to również a może przede wszystkim zwiększenie poczucia własnej wartości i samooceny. Można powiedzieć, że śpiew to dla seniorów recepta na pogodę ducha i radość życia. Nie ma więc nic dziwnego w słowach piosenki ,,Pozwól mi” śpiewanej przez Andrzeja Zauchę:

Przesadzamy mówiąc miłość
Może to zaledwie gra
Nic się jeszcze nie zmieniło
Ledwo jedno drugie zna…

Seniorom, kierownikom zespołów wokalnych i chóru oraz organizatorom wydarzenia dziękujemy za cudowny, pełen miłości koncert. Do zobaczenia za rok.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling