Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 17 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

12 II 2019, 08:20:00

Żeglarskie podsumowanie

W ratuszowej sali sesyjnej odbyło się tradycyjne podsumowanie sezonu żeglarskiego i wręczenie pucharów w klasyfikacji Grand Prix Jezior Konińskich Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. W sobotni wieczór (9 lutego) szef KOZŻ Roman Latanowicz, w towarzystwie członków zarządu, dziękował, gratulował i chwalił żeglarzy z Konińskiego.A sukcesów w minionym roku było sporo. Odbyło się wiele znaczących imprez, w których udział wzięło duża liczba żeglarzy. Także tych najmłodszych. Były też bardziej spektakularne sukcesy: rejs „Albatrosa”, czy barką po Zatoce Weneckiej. Ale największe wrażenie na wszystkich zrobił przedstawiciel duetu niewidomych żeglarzy – Dariusz Borowiak z Koła, który (wraz z Justyną Kucińską) jako pierwsi Polacy z dysfunkcją wzroku, pełnoprawni członkowie załogi, opłynęli Przylądek Horn. Nietypowy rekordzista wręczył prezesowi Latanowiczowi autentyczną banderę z „Końca świata” – Ushuaia.

Nie zapomniano także o współpracujących na co dzień instytucjach i służbach. Ich przedstawiciele otrzymali specjalne podziękowania.

W ubiegłym sezonie na jeziorach konińskich rozegrano aż 11 regat. Po podliczeniu punktów nagrodzono pucharami najlepsze załogi.

- Nowy sezon zapowiada się dobrze – planujemy 12 regat i wiele innych atrakcji. Prosimy także o „1 proc.” Bo chcemy rozpocząć przebudowę przystani. Wizualizacja już jest – czas na konkrety – powiedział Roman Latanowicz, a jego słowa potwierdził formalny właściciel Pątnowa szef KŻ KWB Konin Tomasz Piasecki.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling