Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 17 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

28 I 2019, 09:27:00

KONIŃSCY POLICJANCI PODSUMOWALI AKCJĘ „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Przez cztery dni od 21 do 24 stycznia na terenie powiatu konińskiego policjanci czujniej przyglądali się kierowcom. A to wszystko w ramach wielkopolskiej akcji „Prędkość - Zero Tolerancji”.


Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.
Podczas działań policjanci z konińskiej drogówki skontrolowali blisko 370 Pojazdów. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu radiowozu z videorejestratorem zwracali szczególnie uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwolona prędkość. Takie patrole można było spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Niestety 198 kierowców zostało ukaranych za zbyt szybką jazdę przy czym jeden z nich stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Jak pokazują wyniki przeprowadzonych działań wielu kierujących lekceważy obowiązujące przepisy. Wsiadając za kierownicę miejmy świadomość, że dbamy nie tylko o swoje własne bezpieczeństwo, ale także jesteśmy odpowiedzialni za życie i zdrowie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Szczególnie w okresie zimowym, zdejmijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość do niekorzystnych warunków panujących na drodze.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling