Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 17 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

25 I 2019, 09:17:00

CZAS FERII DOBIEGA KOŃCA

Policjanci w czasie trwania ferii zimowych rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w domu i poza domem. A to wszystko w ramach akcji „Bezpieczne ferie”.


Czas ferii zimowych w naszym rejonie niestety dobiega końca. Część dzieci wyjechała na zorganizowane zimowiska, a pozostali wypoczywali w domach. Aby najmłodsi nie nudzili się w trakcie ferii zadbały o to placówki szkolne, które zorganizowały dla dzieci różne formy spędzania wolnego czasu.

Z takiej propozycji skorzystali uczniowie m.in. ze Szkoły Podstawowej w Osieczy. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rychwale oraz Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii odwiedzili tę szkołę i przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Rozmawiali o zagrożeniach mogących występować podczas ferii w domu i poza domem oraz jak ich unikać.

Policjanci przypomnieli również uczniom o bezpiecznym zachowaniu na drodze, będąc w roli pieszego, rowerzysty oraz pasażera. A to wszystko w ramach działań „Bezpieczne ferie” wspierane akcją „Dojedź(my) bezpiecznie do celu”. Zaproszono również dzieci do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową, miał możliwość przymierzyć policyjny zestaw przeciw-uderzeniowy oraz obejrzeć radiowóz od środka.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling