Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Środa 20 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

18 X 2018, 09:28:00

"Buntownicy i marzyciele" - różne oblicza fotografii

Buntownicy i marzyciele - różne oblicza fotografii

Poszukiwanie, eksperymenty i zróżnicowane spojrzenie - tak można scharakteryzować postawę twórczą autorów, których fotografie będzie można oglądać od 26 października w Galerii CKiS Wieży Ciśnień na wystawie „Buntownicy i marzyciele”. Jest to przedsięwzięcie zrealizowane przez Kolektyw Fotograficzny Świetlica, Ośrodek Myśli i Działań Fotograficznych Ciemnica oraz WBPiCAK w Poznaniu.


Ideą ekspozycji jest przede wszystkim zaprezentowanie dorobku twórców, którzy działają poza głównym nurtem fotograficznego przemysłu wystawienniczego. Charakteryzuje ich pasja, bezkompromisowość i podejmowanie twórczego dialogu z fotograficzną tradycją. Dlatego też sięgają m.in. do eksperymentów z chemią fotograficzną, dokonują multiplikacji, przesunięć, poruszeń czy fotomontażu.

Jeden z kuratorów wystawy Bogusław Biegowski zaznacza: „Chcieliśmy dotrzeć do osób, które nie wystawiają prac w renomowanych galeriach, nie są obecne na prestiżowych fotofestiwalach, nie dostają nagród i stypendiów. Zamierzaliśmy pokazać, że możliwe jest uprawianie fotografii innej niż dokumentalna, że istnieją też inne użycia fotografii, inna tradycja, wrażliwość i inne konkretne realizacje, niestety najczęściej nieznane szerszej publiczności”.

Kuratorzy wystawy: Bogusław Biegowski, Witold Jagiełłowicz, Przemo Loba.
Wystawa odbywa się w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

Na wernisaż zapraszamy 26 października o g. 18.00. Wstęp wolny.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019