Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 17 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

28 IX 2018, 12:16:00

Wręczono stypendia Towarzystwa Samorządowego 2018/2019

Wręczono stypendia  Towarzystwa Samorządowego 2018/2019

Inauguracja wręczania tradycyjnie miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Stypendyści z pięciu szkół: I LO, III LO, ZSB i CKU Konina oraz z ZSP w Sompolnie odebrali dyplomy stypendialne i nagrody książkowe. Na rok szkolny 2018/2019 w ramach Funduszu Stypendialnego Towarzystwo Samorządowe przyznaliśmy 50 stypendiów.
To już XIX edycja programu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej gospodarstw o niskich dochodach, która dla swojego rozwoju potrzebuje wsparcia finansowego.
Na rok szkolny 2018/2019 przyznaliśmy 50 stypendiów.

• 28 dla gimnazjalistów
• 4 dla studentów, stypendia pomostowe na pierwszy rok studiów
• 18 dla uczniów szkół średnich, w tym 14 uczniów szkół średnich z powiatu konińskiego


Łącznie do tej pory wspomogliśmy 2 401 młodych zdolnych uczniów, z podziałem:
• 1 215 uczniów szkół średnich
• 1000 gimnazjów
• 186 studentów

Zdobywanie gruntownej i wszechstronnej wiedzy wymaga dzisiaj niestety poważnych nakładów finansowych. Zadaniem Funduszu jest więc wyłonienie grupy najzdolniejszych uczniów, aktywnie uczestniczących w życiu swoich środowisk, będących jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej i przekazanie im pomocy finansowej w formie stypendium. Stypendia przyznawane są na podstawie kryteriów określonych w regulaminie. Przy rozpatrywaniu wniosków brana jest pod uwagę ocena wyników w nauce, sytuacja materialna ucznia, dotychczasowe osiągnięcia i aktywność społeczna.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling