Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 18 Stycznia 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

13 IX 2018, 19:20:00

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj wzmożone kontrole prędkości. Podobne działania odbywały się w całej Polsce. Wielu kierowców w Koninie i powiecie przekroczyło wczoraj dozwoloną prędkość.


Z konińskiej drogówki do działań skierowano 25 policjantów. Przez całą środę wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane BMW z wideo rejestratorem kontrolowali oni prędkość, z jaką poruszali się kierowcy po głównych ulicach Konina i w wielu miejscach na terenie całego powiatu.

Wyniki ich działań nie napawają niestety optymizmem. Skontrolowali w sumie 160 pojazdów i w aż 120 przypadkach odnotowali przekroczenie dozwolonej prędkości. Sześciu kierowców, którzy stworzyli największe zagrożenie zostało ukaranych mandatami karnym, a czterech spośród nich przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym i na 3 miesiące stracili swoje prawa jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji w Polsce. Niestety zdarzenia, które powstają przy szybkiej jeździe generują wiele ofiar, w tym tych najpoważniejszych, czyli śmiertelnych. Policjanci przy każdej okazji apelują o rozwagę. Drogi są coraz lepsze, a samochody coraz silniejszy i szybsze – jedyna nadzieja na spadek liczby wypadków, to rozsądek kierowców i zdjęcie nogi z gazu.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

18 I 2019, 12:00:00
Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling