Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 18 Stycznia 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

11 IX 2018, 12:54:00

ZREWITALIZUJĄ KONIŃSKIE PODWÓRKA

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Społecznych włącza się w proces rewitalizacji konińskiej Starówki. Doświadczeni animatorzy w ramach projektu „Podwórko – nasza wspólna przestrzeń” będą pracowali nad zmianami w kilku zaniedbanych zakątkach miasta.


Projekt „Podwórko – nasza wspólna przestrzeń” skupia się na bezpośredniej pracy z mieszkańcami pięciu wybranych podwórek. Zostaną oni zaproszeni do stworzenia planu zmian i nowej aranżacji swojego sąsiedztwa. Animatorzy pomogą im w zbudowaniu wspólnoty, wyłonieniu liderów, wyborze rozwiązań i ich wdrożeniu we współpracy ze wszystkimi niezbędnymi instytucjami.
Inicjatywa dotyczy następujących podwórek w Koninie:
ul. Kaliska 20
ul. Kolska 25
ul. Mickiewicza 20
ul. Wojska Polskiego 9
ul. 3 Maja 41
Równolegle Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych współpracować będzie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i urzędnikami, zapraszając do wymiany wiedzy, wzajemnej inspiracji i pomocy przy działaniach na rzecz małej Ojczyzny.
Całość ma potrwać do maja 2019 r.
Spotkanie „Konin od podwórka”
Stowarzyszenie zaprasza mieszkańców Konina, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji i przedsiębiorstw do zaangażowania w zmiany na Starówce.
We wtorek, 11 września, o godz. 17:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 1-3) odbędzie się otwarte spotkanie „Konin od podwórka”, które będzie okazją do dyskusji o potrzebnych zmianach na Starówce, zaangażowaniu mieszkańców, budowaniu wspólnoty, inspiracjach związanych ze współpracą i aranżacją przestrzeni. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

18 I 2019, 12:00:00
Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling