Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Środa 20 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

30 VIII 2018, 16:32:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

"Złota rękawica" to drugi z plebiscytów prowadzonych przez OZPN Konin. Publikujemy oficjalne wyniki pierwszej edycji tego konkursu, który obejmuje sezon 2017/2018. Zasady są analogiczne do Złotego Buta - z tym, że w tym przypadku znaczenie mają czyste konta zachowane przez bramkarzy.O ile w przypadku Złotego Buta, w minionym sezonie rywalizację z dużą przewagą wygrał Kamil Krysiak z MKSu Dąbie, o tyle w przypadku bramkarzy rywalizacja była bardzo zacięta. Świadczy o tym choćby fakt, że przy pierwszej publikacji popełniliśmy błąd. Ten jednak szybko wychwycili kibice. Dziękujemy za to bardzo i przepraszamy za zamieszanie.

Ostatecznie wygrał Bartosz Kordylewski z Olimpii Koło, który w sezonie zachował aż 14. czystych kont. Tuż za Nim uplasował się Hubert Świtalski z Sokoła Kleczew, który 10. razy w sezonie grał na zero z tyłu. Na najniższym stopniu podium znalazł się Tobiasz Nowicki z Victorii Września, który również 10. razy schodził z boiska niepokonany.

Za podium znalazł się doświadczony bramkarz Tura 1921 Turek - Dariusz Brzostowski, który w rozgrywkach IV ligi nie dał się pokonać 8. razy.

Na kolejnym miejscu znalazł się kolejny bramkarz z okręgówki - Jakub Matczak z Wilków Wilczyn. Gorsza runda wiosenna Kasztelanii Brudzew poskutkowała ostatecznie większą liczbą straconych goli i spadkiem Mateusza Sobczaka na siódme miejsce. Bramkarz Kasztelanii po rundzie jesiennej był liderem.

Siódme miejsce zajął Dominik Kąkolewski z Górnika Konin. Sześć czystych kont w sezonie w III lidze to bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że bramkarz Górnika do drużyny dołączył wiosną, a sam Górnik walczył o utrzymanie. Wydaje się więc, że gdyby Kąkolewski był w Górniku od początku sezonu - biłby się o zwycięstwo.

Ósma i dziewiąta pozycja to bramkarze występujący w A-klasie. Jakub Ziółkowski z Victorii II Września i Bartosz Pera z Orlika Miłosław 7. razy zachowali w lidze czyste konto.

Pierwszą dziesiątkę zamyka bramkarz Płomienia Nekla - Artur Siejak, który na zero z tyłu zagrał również 7. razy.

Zasady są analogiczne do rankingu najlepszych strzelców. Liczbę czystych kont bramkarza dzielimy przez ilość spotkań drużyny, a następnie mnożymy razy współczynnik specyficzny dla danej ligi. W przypadku identycznego wyniku zawodników wyższe miejsce zajmuje zawodnik z wyższej ligi. Jeżeli zawodnicy występują w tej samej lidze - decyduje pozycja w tabeli drużyny zawodnika -powiedział Rafał Osajda, autor rankingu oraz Sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019