Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 17 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

22 VI 2018, 14:50:00

W najbliższy piątek, 29 czerwca w Koninie rozpoczną się XIV Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie. Swój udział w 3-dniowej imprezie zapowiedziało ponad 50 graczy z całego kraju, w tym – po raz pierwszy w tej imprezie – dwie panie.Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 14.30 zaplanowano uroczyste otwarcie mistrzostw. Po jego zakończeniu na kortach pojawią się VIP-y (prezydenci, burmistrzowie, przewodniczący rad gmin itp.) Największym faworytem tej kategorii jest Przewodniczący Rady Miasta Konina – Wiesław Steinke, które stanie przed szansą dwunastego z rzędu tytułu Mistrza Polski Samorządowców.

Pozostali gracze rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych i w grze deblowej. Co ciekawe, udział w turnieju zapowiedzieli wszyscy Mistrzowie Polski Samorządowców z poprzedniego roku: Paweł Szmalc z Torunia, Dariusz Cenkiel z Ryk i Marek Tylman z Łaskarzewa. Zwłaszcza ten ostatni będzie mieć wyjątkowo trudnych rywali, bo np. Artur Gałach z Łukowa, czy Wiesław Księski ze Świdnika należą do najlepszych graczy w Polsce w grupie powyżej 55 roku życia. Barw naszego regionu bronić będzie m.in. wicemistrz Polski w grupie 45-54 lata z poprzedniego roku – Daniel Bednarek z Kleczewa, który emocje dzielić będzie między swoje występy na kortach i grę syna w reprezentacji Polski na piłkarskich Mistrzostwach Świata w Rosji. Poszczególne mecze zaplanowano na kortach przy ulicy Sosnowej przez cały piątek i sobotę, w niedzielę o godz. 10 – jeśli aura nie zmieni planów organizatorów – powinny rozpocząć się finały.

Honorowymi patronami mistrzostw są Prezes Związku Miast Polskich Zygmunt Frankiewicz i Prezydent Konina Józef Nowicki. Oprócz Urzędu Miejskiego oraz Konińskiego Klubu Tenisowego jego współorganizatorami są: Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Gmina Kleczew.

W roli fundatorów najcenniejszych nagród losowanych pośród wszystkich uczestników mistrzostw po raz kolejny znajdują się konińska firma Hydrostal oraz Kraina Konferencji i Wypoczynku ,,Olandia”.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling