Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Środa 20 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

20 VI 2018, 07:39:00

Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Kolejny bardzo dobry start w zawodach lekkoatletycznych zanotowała uczennica klasy IA kleczewskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W organizowanych w dniach 16-17 czerwca w Poznaniu – Golęcinie Mistrzostwach Wielkopolski Sara nie tylko zdobywała tytuły, ale też biła życiowe rekordy.Pierwszego dnia Mistrzostw Sara startowała w eliminacjach biegu na 100 m w kategorii 18 to junior młodszy, czyli do lat 18.Do eliminacji przystąpiło 25 zawodniczek zrzeszonych w klubach sportowych z całej Wielkopolski.
Bieg Sary w eliminacjach okazał się być najlepszym w tym sezonie. Zawodniczka z Kleczewa z dużą przewagą wygrała uzyskując czas 12, 72s, który był jednocześnie jej nowym rekordem życiowym. Taki wynik pozwolił na zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Wielkopolski. W biegu finałowym Sara Kowalska przegrała jedynie z Nikolą Mrugalską z Puszczykowa i zdobywając tym samym tytuł wicemistrzyni Wielkopolski U-18.

W niedzielę młoda sportsmenka biegła na dystansie 200 m, w którym czasy z eliminacji zaliczane są do klasyfikacji końcowej zawodów, ale nie ma biegu finałowego. Także na tym dystansie Sara zanotowała kapitalny występ poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o 0,6 s. Zwycięski bieg eliminacyjny Sary z czasem 26,67s pozwolił jej na zajęcie 6 miejsca w klasyfikacji końcowej tej konkurencji.

Dwa dni startów i dwa rekordy życiowe, tytuł v-ce Mistrzyni Wielkopolski to ogromny sukces Sary, sukces co trzeba jednak zaznaczyć okupiony ciężką i systematyczną pracą na treningach.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019