Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 18 Sierpnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

12 VI 2018, 13:24:00

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Ludową wizję świata, czyli specyficzną filozofię życia mieszkańców dawnej wsi prezentuje wystawa „Etnoilustracje”, którą od 8 do 22 czerwca można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przy ul. Okólnej. To atrakcyjna forma prezentacji sztuki tradycyjnej z całym bogactwem obrzędów, rytuałów, motywów i wzorów.W scenach obrzędowych dorośli widzowie mogą odkryć świat swojego dzieciństwa, a najmłodszych – choć nie zawsze zrozumieją sens obrzędów i tradycji z nimi związanych - zafascynuje nowoczesna grafika oraz kolorowy teatr, pełen fantastycznych postaci i wartkiej akcji.

„Etnoilustracje” to cykl makatek - grafik połączonych z krótkimi formami wierszowanymi, autorstwa Michała Stachowiaka i Moniki Michaluk.
Wszystkie opracowane sceny i postaci zostały zaczerpnięte z dawnych obrzędów, charakterystycznych dla różnych regionów Polski. Autorzy zabierają odbiorcę w kolorową podróż po błoniach, wsiach i domostwach. Wędrując wraz z nimi od drzwi do drzwi poznajemy dawne obyczaje, bohaterów i związane z nimi anegdoty. To fantastyczny i coraz częściej zapominany świat, w którym królują żarty, psoty, muzyka i ogólna wesołość.

Centrum Kultury i Sztuki poleca również tę wystawę szkołom i przedszkolom, jako atrakcyjną i wartościową propozycję edukacyjną. Zgłoszenia grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu CKiS 63 243 63 50/51 w celu umówienia konkretnego terminu.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

17 VIII 2018, 10:03:00

Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy

Popłyną szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski

Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Mundial 2018 w Kinie za Rogiem

KULTURA

1 VIII 2018, 19:10:00
Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania