Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 17 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

6 VI 2018, 13:26:00

10. Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych w Kleczewie przeszedł do historii

Piękne widowisko taneczne i sukces organizacyjny - tak można podsumować 10. Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych w Kleczewie. W jubileuszowej edycji konkursu wzięło udział 620 młodych tancerzy. Poziom artystyczny występów potwierdziły wysokie oceny jury i ciepłe przyjęcie publiczności.
- W tym roku zainteresowanie udziałem w Przeglądzie przerosło oczekiwania organizatorów mówi Witold Nowak naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji konińskiego starostwa. - na scenie kleczewskiego Centrum Kultury wystąpiło 620 tancerzy z 46. formacji tanecznych reprezentujących miejscowości z Wielkopolski, ale także z województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Można, więc śmiało powiedzieć, że Kleczew stał się wczoraj na kilka godzin stolicą powiatowego tańca – dodaje naczelnik.

Jubileuszowy przegląd rozpoczął się na kleczewskim rynku, skąd barwny korowód taneczny prowadzony przez grupy mażoretek, przemaszerował do kleczewskiego Centrum Kultury. Tam przez kilka godzin grupy prezentowały swoje umiejętności, wymieniając się spostrzeżeniami i wzajemnie się dopingując.

W każdej z konkursowych kategorii, jury pod przewodnictwem dr. Dariusza Skrzydlewskiego, komisarza Regionu Centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF, oceniło zespoły pod względem: doboru repertuaru, opracowania choreograficznego, doboru muzyki, techniki wykonania oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Z uwagi na wysoki, a zarazem wyrównany poziom występów, wyłonienie laureatów było wyjątkowo trudne w tym roku.

Ostatecznie, w kategorii „Taniec ludowy" I miejsce zapewnił sobie tańcami kurpiowskimi - Zespół Pieśni i Tańca „Władysie" z Kórnika, a w kategorii „Różne formy tańca" - najwyżej oceniono Zespół „Perełka" ze Ślesina za układ pt. „Pole".

Do grona laureatów 10. Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych KLECZEW 2018 dołączyli także: w kategorii „Taniec ludowy": Zespół Tańców Ludowych Kościelec (II miejsce), oraz Zespół Pieśni i Tańca Władysie II z Kórnika (III miejsce), a w kategorii „Różne formy tańca": Dance Avenue" z Brzeżna oraz Zespół KEEP z Wągrowca. Jury przyznało także dziesięć wyróżnień, które trafiły do: ZTL „Uśmiech" z Liśca Wielkiego, Grupy Tańca Nowoczesnego KIE, Zespołu „Revolta", Mażoretek „New Wave", Mażoretek „SIGMA", Mażoretek „Charme", Zespołu CDN MINI2, Zespołu „Takt", Zespołu „Lawina" oraz Zespołu Folklorystycznego „Łęczycanie".


Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zespołów wręczyli Stanisław Bielik – starosta koniński oraz Marek Wesołowski – burmistrz miasta i gminy Kleczew.


- Niezmiernie nas cieszy, że Przegląd Taneczny w Kleczewie z każdym rokiem rośnie w siłę. To ogromne zainteresowanie konkursem pokazuje, że impreza wypełnia lukę, jaką jest brak przestrzeni do prezentacji umiejętności tanecznych przez zespoły ćwiczące na co dzień w małych wiejskich szkołach. Dlatego też, w tym roku zdecydowaliśmy się nie odrzucać zgłoszenia konkursowego żadnego z zespołów, a dzięki wsparciu gminy Kleczew i licznych sponsorów mogliśmy przyjąć wszystkich niezwykle gościnnie. – mówi Danuta Plucińska pracownik starostwa z wydziału Rozwoju i Promocji - Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu podsumowałabym jednym zdaniem "Piękne widowisko taneczne i sukces organizacyjny". – dodaje.KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling