Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 22 Września 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

9 X 2017, 08:33:00

Przybyli ułani pod okienko… w szczytnym celu

Przybyli ułani pod okienko… w szczytnym celu

Kiedy do męskiej jednostki wojskowej w Koninie zawita żeńska Amerykańska Grupa Specjalna to oznacza, że będzie się działo! Koncert charytatywny ,,Chodź, pomaluj mój świat’’ (8 października) w tym roku zabrzmiał na żołnierską nutę i nie tylko…


- Akurat nas musiało dosięgnąć to nieszczęście! Baby w jednostce! Koniec świata – tak zareagował pułkownik jednostki wojskowej w Koninie (Prezydent Józef Nowicki) na wiadomość, że przyjeżdża żeńska Amerykańska Grupa Specjalna w celu odbycia urlopu wypoczynkowego i wzajemnej integracji.

Okazało się jednak, że tak źle nie było. Było nawet fantastycznie! Polscy żołnierze totalnie stracili głowy dla amerykańskiego kontyngentu. A kiedy okazało się, że Amerykanki rewelacyjnie śpiewają polskie wojskowe piosenki, żołnierze z Konina też chwycili za mikrofony, by zachwycić koleżanki zza oceanu przebojami disco-polo i innymi rozrywkowymi.

Amerykanki śpiewały takie utwory jak: ,,Pierwsza kadrowa’’, ,,Przybyli ułani pod okienko’’, ,,Płynie Wisła płynie’’ czy ,,Serce w plecaku’’. A panowie odpowiadali: ,,Prawdziwa miłość to ty’’, ,,Ale Ale Aleksandra’’, ,,Ona jedyna’’ i ,,A wszystko to, bo ciebie kocham’’.

Publiczność tradycyjnie wypełniła szczelnie salę Konińskiego Domu Kultury. Koncert charytatywny ,,Chodź, pomaluj mój świat’’ odbył się już po raz jedenasty. Wystąpili wyjątkowi artyści: samorządowcy, szefowie miejskich spółek, dyrektorzy, dziennikarze. Wszystkich do występu na scenie przygotował maestro Mirosław Grzanka z KDK. Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego.
Organizatorem akcji jest Koniński Dom Kultury, a pomysłodawczynią Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK. Akcja co roku jest prowadzona na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia. W tym roku 10 tys. zł od sponsorów trafiło do Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej ,,Młodzi -Aktywni’’ w Koninie, a konkretnie na funkcjonowanie prowadzonej przez stowarzyszenie świetlicy środowiskowej przy ul. Goździkowej na osiedlu Chorzeń. Każdego dnia ze świetlicy korzysta około 40 dzieci. Czek odebrała Urszula Maciaszek, prezes Stowarzyszenia ,,Młodzi Aktywni’’ w towarzystwie uczestników zajęć w świetlicy przy Goździkowej.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

30 VIII 2018, 16:32:00
BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami

Regaty o puchar komandora KŻ KWB Konin 2018 z długoletnią tradycją

Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy