Wtorek 12 Grudnia 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

31 VII 2017, 08:59:00

Zwycięstwo w ostatnim sparingu

Kolejna sparingowa wygrana Medyka. Nasze panie pokonały dziś norweski zespół Hønefoss BK 9:1 (5:0) po bramkach: Pauliny Dudek (x4), Anny Gawrońskiej (x2), Liliany Kostowej, Natalii Chudzik i Brittany Kindzierski.

Medyczki otworzyły wynik spotkania już w trzeciej minucie. Drogę do norweskiej siatki znalazła wtedy Liliana Kostowa. Trzy minuty później po strzale Pauliny Dudek futbolówka odbila się od poprzeczki. Minimalnie niecelny był także strzał Nikol Kaletki z dziesiątej minuty. Po 9 minutach na 2:0 podwyższyła Natalia Chudzik, która wykorzystała podanie Anny Gawrońskiej. Do przerwy hat-tricka skompletowała Paulina Dudek, która wpisała się na listę strzelczyń w 25., 38. i 45. minucie. Pięć minut po przerwie szóstego gola dla Medyka zdobyła Gawrońska. Po zaledwie minucie strzałem z dystansu, na 7:0 podwyższyła Dudek. Autorkami bramki na 8:0 i 9:0 były kolejno: Anna Gawrońska i Brittany Kindzierski. Jedenaście minut przed upływem regulaminowego czasu gry błąd konińskiej defensywy wykorzystała Ingrid Nordbø.

Ekstraligowy sezon 2017/2018 koninianki zainaugurują w najbliższą sobotę, 5 sierpnia. O godz. 13.00 zagrają przed własną publicznością z AZS-em PSW Biała Podlaska. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców! Wstęp będzie wolny.