Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 25 Września 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

19 V 2017, 15:21:00

Kolejne działania z badaniem trzeźwości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj podczas wzmożonych kontroli pojazdów w szczególności badali trzeźwość kierowców. Wyniki są co najmniej zadowalające. Żaden kierowca samochodu nie kierował „na podwójnym gazie”.Ruch drogowy w całym kraju podejmuje bardzo dużo działań mających podnieść bezpieczeństwo na drogach i ograniczyć liczbę wypadków – szczególnie tych najtragiczniejszych ze skutkiem śmiertelnym. Jednym z rodzajów takich działań są wzmożone kontrole trzeźwości i właśnie takie odbywały się wczoraj w Koninie, w miejscowościach i na drogach powiatu. Działania trwały przez cały dzień, a policjantów można było spotkać zarówno w radiowozach, jak i na motocyklach.

Blisko 30 policjantów biorących udział w działaniach zbadało pod kątem trzeźwości 2545 kierowców wszelkiej maści pojazdów – od rowerów po ciężarówki. Wśród nich jedynie 5 rowerzystów okazało się kierować w stanie w jakim nie powinni. Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości zostali oni ukarani mandatami karnymi.

Fakt nie zatrzymania żadnego nietrzeźwego kierowcy na tak dużą liczbę zbadanych jest naprawdę budujący. Czy wnika on z rosnącej odpowiedzialności kierowców, czy też ze strachu przed możliwością badania i konsekwencjami z tym związanymi, to właściwie nie ma znaczenia. Najważniejsze, że coraz mniej kierowców wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

11 IX 2017, 15:51:00
Przypłynęli z Mikorzyna

XXXIII OGÓLNOPOLSKI BURSZTYNOWY RAJD KOLARSKI PO WIELKOPOLSCE WSCHODNIEJ 1-3 września 2017

„Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski”

X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP – Ślesin 2017

W pogoni za marzeniami…

Letnie obozy sportowe 2017

KULTURA

20 IX 2017, 12:04:00

Zapisz się na zajęcia ceramiczne

Inauguracja Roku Kulturalnego

Małgorzata i Andrzej Otremba - Akademia Gitary - koncert

Wydarzenia w gminie Rychwał

Narodowe czytanie - wydarzenia Kleczew