Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 21 Lipca 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

19 V 2017, 15:21:00

Kolejne działania z badaniem trzeźwości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj podczas wzmożonych kontroli pojazdów w szczególności badali trzeźwość kierowców. Wyniki są co najmniej zadowalające. Żaden kierowca samochodu nie kierował „na podwójnym gazie”.Ruch drogowy w całym kraju podejmuje bardzo dużo działań mających podnieść bezpieczeństwo na drogach i ograniczyć liczbę wypadków – szczególnie tych najtragiczniejszych ze skutkiem śmiertelnym. Jednym z rodzajów takich działań są wzmożone kontrole trzeźwości i właśnie takie odbywały się wczoraj w Koninie, w miejscowościach i na drogach powiatu. Działania trwały przez cały dzień, a policjantów można było spotkać zarówno w radiowozach, jak i na motocyklach.

Blisko 30 policjantów biorących udział w działaniach zbadało pod kątem trzeźwości 2545 kierowców wszelkiej maści pojazdów – od rowerów po ciężarówki. Wśród nich jedynie 5 rowerzystów okazało się kierować w stanie w jakim nie powinni. Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości zostali oni ukarani mandatami karnymi.

Fakt nie zatrzymania żadnego nietrzeźwego kierowcy na tak dużą liczbę zbadanych jest naprawdę budujący. Czy wnika on z rosnącej odpowiedzialności kierowców, czy też ze strachu przed możliwością badania i konsekwencjami z tym związanymi, to właściwie nie ma znaczenia. Najważniejsze, że coraz mniej kierowców wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 VII 2017, 08:07:00
XXI Ogólnopolski Rajd Chatkowy Konin - Białobrzeg

Kajakarze przypłynęli z Koła

Rowerem do Jacka i Placka w Sławsku

V XLPL Ekiden Poznań - 28.05.2017

Garmin Iron Triathlon po raz piąty w Ślesinie!

KULTURA

18 VII 2017, 08:06:00
Przesłuchaniach do Wokalnego KA-DE-KA

Za czym ta kolejka stoi” – za nami

Od Kofty... do Korcza

Otwieramy wystawę Izy Staręgi "Monady"

Zawody pożarnicze