Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 23 Listopada 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

19 V 2017, 08:52:00

ZSCKU na obozie szkoleniowym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

ZSCKU na obozie szkoleniowym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Obozy szkoleniowe tzw. mundurówek to stały element w edukacji klas LO w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego. Również w tym roku grupa 62 uczniów z naszej szkoły brała udział w wyjeżdzie szkoleniowym. W dniach 15-18 maja pierwsze klasy mundurowe: IP, IBW oraz IE uczestniczyły w obozie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej


 W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała, nawet szkolenie SERE na Pustyni Błędowskiej przebiegło w przyjaznej temperaturze i słonecznej aurze. Jak co roku  młodzież  została podzielona na 3 plutony: Bravo, Alfa i Charli. Każda drużyna co dzień miała inne zajęcia. Największym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie wspinaczkowe, choć to właśnie tutaj emocje mieszały się od euforii do niemal paniki…. Jednak zdecydowana większość pokonała strach  i zaliczyła  ten trudny element szkolenia.
 Zakres  treści poszczególnych  zajęć :
Wspinaczka stosowana w służbach mundurowych – szkolenie  zaczynało się od omawiania użyteczności  sprzętu wspinaczkowego, teorii asekuracji, a skończyło się   wychodzeniem  na linie i zjazdach ze skałki ok 10 metrowej.
Elementy  „Zielonej Taktyki” – tutaj młodzież uczyła się pracy z  bronią  długą  i krótką , taktycznego wykorzystywania broni, poruszania się z bronią, reakcji pododdziału na kontakt, szyków patrolowania itp.
Zadanie w terenie – pokonanie dystansu ok 12-14 km o dużej ilości przewyższeń, głównym celem zadania było skuteczne poruszanie się w terenie zgodnie z wytycznymi, dotarcie do celu w jak najlepszym czasie, ale również sprawdzenie predyspozycji do pracy w zespole , wyłonienie lidera, dowodzenie grupą.
Systemy działania w trudnych sytuacjach- SURVIVAL 24h – Pustynia Błędowska – młodzież zapoznała się z podstawami survivalu, budowali schronienie, sposobami rozpalania ognia , oczyszczania wody.
Uczestnicy mieli wyjątkowe szczęście, że w czasie ich pobytu na pustyni mogli obejrzeć desant VI Brygady Desantowej. W tym roku instruktorzy szczególnie chwalili grupę z ZS CKU – 62 uczestników ukończyło szkolenie survivalowe – czyli wszyscy – GRATULUJEMY!

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

3 XI 2017, 08:39:00
Spotkanie z mistrzem Polski w chodzie sportowym Rafałem Augustynem w ZSEU w Żychlinie

Strażacy z Konina obronili tytuł mistrza województwa w piłce siatkowej

Porażka Medyka

Sędzia z Konina w meczu Ligi Mistrzów

Liga Mistrzyń. Medyczki pokonane na własnym boisku

Konińskie ju-jitsu

KULTURA

17 XI 2017, 15:30:00
Środa z kinem niezależnym

Zbliżyliśmy się w Kinie Centrum

Dla utalentowanych plastycznie, przynieś prace do CKiS

Koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – tak w Koninie będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

„ PRZYSTANEK KSIĄAŻKA” Złota polska jesień

Bezpłatne warsztaty dla seniorów - "zGRAni"