Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 23 Kwietnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

18 V 2017, 12:57:00

Konkurs improwizacji jazzowej rozpoczął Jazzonalia

Konkurs improwizacji jazzowej rozpoczął Jazzonalia

Jak co roku tradycją Jazzonaliów jest Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej. Tym razem uczestniczyło w nim 13 uczniów szkół muzycznych II stopnia z województw: wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego. Konkurs to dopiero początek, przed nami gwiazdy Jazzonaliów Urszula Dudziak, Maria Sadowska, Dorota Miśkiewicz i Adam Bałdych.


Zwycięzcą Makroregionalnego Konkursu Improwizacji Jazzowej został  Kamil Wrona (fortepian) ze szkoły muzycznej w Lodzi, drugie miejsce zajął Nikodem Kluczyński (kontrabas) z Poznania, a trzecie Mateusz Kaszuba (fortepian), również z Poznania.
Umiejętności uczniów oceniali w tym roku Maciej Fortuna i Zbigniew Wrombel z Akademii Muzycznej w Poznaniu, Maurycy Wójciński z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Paweł Zielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

A już dziś w koncercie Konin Meets Hénin-Beaumont wystąpią muzycy z Konina i z miasta partnerskiego.  Muzycy  z Hénin-Beaumont zagrają po raz pierwszy. Konin reprezentować będą comba Pawła Zielaka i Szymona Wieczorkiewicza, big-band pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego oraz zespół złożony z pedagogów specjalności jazzowej. Początek o 18.00.

Kolejny dzień (19maja) to koncerty królowej jazzu Urszuli Dudziak, laureatki tegorocznego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych oraz Adama Bałdycha, który łamie bariery wiolinistyki i wyznacza dla niej nowe ścieżki.

Urszula Dudziak to głos, na który fani jazzu czekają z niecierpliwością. Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią.

W międzynarodowym składzie (19 maja) zaprezentuje się Adam Bałdych. Artysta zaciera granice między jazzem, muzyką poważną i współczesnym światem dźwięków. "Projekt „Bridges” współtworzony jest wraz z norweskim zespołem Helge Lien Trio.  Gościem specjalnym festiwalu będzie saksofonista Tore Brungorg.

Kolejna energetyczna artystka, która na scenie pojawi się 20 maja,  to Maria Sadowska. Jest niepokorna i bezkompromisowa. Jej przeboje śpiewa cała Polska. Łączy tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzykę elektroniczną czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką. Podczas Jazzonaliów w Koninie usłyszymy utwory z albumu  „Jazz na ulicach", który uzyskał status Złotej Płyty.

Piosenki należące do kanonu polskiej muzyki w jazzowych aranżacjach zaśpiewa Dorota Miśkiewicz, która projektem Piano.pl składa hołd polskiej pianistyce. 20 maja w Koninie usłyszymy artystkę w towarzystwie trzech pokoleń pianistów (Włodzimierz Nahorny, Dominik Wania, Lutosławski Piano Duo) oraz Atom String Quartet.

W programie Jazzonaliów jest również pokaz filmu "Miles Davis i ja" (20 maja) o życiu legendarnego Milesa Davisa, który uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii.
24. Jazz festiwal Jazzonalia zakończy się w niedzielę 21 maja. To czas dla najmłodszych. Projekt Jazzowo-bajkowo to spotkanie z muzyką z filmów i bajek. Na koncercie pojawią się ulubione przez dzieci, znane także rodzicom melodie z bajek i filmów w jazzowych aranżacjach. Nie zabraknie wspólnych zabaw, gry na instrumentach i śpiewu. Początek o 12.00.
Honorowy Patronat nad Festiwalem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.
Szczegółowy program znaleźć można na www.jazzonalia.konin.pl.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

19 IV 2018, 09:01:00

Mecz XIII kolejki III ligi siatkówki mężczyzn

Warto było pracować i czekać na sukces - uczniowie ZSEU w Żychlinie Mistrzami Wielkopolski w TENISIE STOŁOWYM

XXXII Memoriał Szachowy im. Tadeusza Nowickiego w Przyjmie za nami

KULTURA

4 IV 2018, 12:56:00
Wernisaż Małgorzaty Szymankiewicz

Katarzyna Groniec w Koninie

Festiwal Piosenki oraz koncert Adama Stachowiaka

Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego - warsztaty

Środa z kinem niezależnym