Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 23 Kwietnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

5 IV 2017, 11:50:00

Drużyna Konin Stare Miasto I zwycięzcami ostatniej kolejki WLLP!

Drużyna Konin Stare Miasto I zwycięzcami ostatniej kolejki WLLP!

Po zimowej przerwie na piłkarską scenę powróciły Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie. W ramach cotygodniowych zmagań, ponad 5 tysięcy młodych piłkarzy, grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa oraz Akademii Piłkarskiej Falubaz, rywalizuje o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych. Mistrzami ostatniej kolejki w Koninie została drużyna Konin Stare Miasto I!


Jak co tydzień – 2 kwietnia piłkarze, trenujący w kategorii wiekowej Orlik, zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami. Podczas rozgrywek w Koninie najlepszymi okazali się gospodarze turnieju! Zawodnicy uczęszczający w treningach w lokalizacji Konin Stare Miasto I, pokonując mistrzów minionej jesieni – piłkarzy ze Ślesina 3:2 udowodnili, że na boisku nie mają sobie równych. Na potwierdzenie mistrzowskiej pozycji, mecz z II drużyną Starego Miasta zakończyli wygraną 2:0. Młodzi adepci piłki nożnej zdobyli wymarzone 4 punkty. To nie tylko powód do dumy, ale i nieustająca motywacja w drodze do zdobycia wymarzonego trofeum.

- Miło nam, że już po raz kolejny możemy gościć wszystkie piłkarskie talenty na Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich. Priorytetem rozgrywek jest nie tylko wykształcenie wśród naszych podopiecznych „syndromu drużyny”, ale przede wszystkim możliwość obserwacji i przekazania zawodników szczególnie uzdolnionych do struktur Reprezentacji Akademii. Zgodnie z założeniem „z lokalizacji do Reprezentacji”, chcemy, aby każdy zawodnik grający na co dzień pod egidą naszego Klubu przeżył niezapomnianą zabawę w gronie rówieśników, tym samym rozbijając swój talent. – mówi Bartosz Kujawa, koordynator WLLP.

To właśnie turniej ma służyć podsumowaniu dotychczasowych prac i starań. Warto podkreślić, że każdy zawodnik gra tyle samo czasu, co niewątpliwie wyróżnia WLLP na tle innych lig nastawionych wyłącznie na rywalizację. Liga dając niepowtarzalną szanse na rozwój piłkarskich umiejętności. Uczy młodych miłośników futbolu kreatywności, współpracy i walki w duchu fair play.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

19 IV 2018, 09:01:00

Mecz XIII kolejki III ligi siatkówki mężczyzn

Warto było pracować i czekać na sukces - uczniowie ZSEU w Żychlinie Mistrzami Wielkopolski w TENISIE STOŁOWYM

XXXII Memoriał Szachowy im. Tadeusza Nowickiego w Przyjmie za nami

KULTURA

4 IV 2018, 12:56:00
Wernisaż Małgorzaty Szymankiewicz

Katarzyna Groniec w Koninie

Festiwal Piosenki oraz koncert Adama Stachowiaka

Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego - warsztaty

Środa z kinem niezależnym