Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 23 Kwietnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

17 II 2017, 12:14:00

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Długopisy, ołówki, kredki, bloki - to przybory szkolne, które na co dzień często są w posiadaniu każdego ucznia - nawet tego najmniejszego. Są one dla niego pewnym standardem i tak naprawdę nie zwraca na nie większej uwagi. A jednak są dzieci na świecie, którym tych rzeczy bardzo potrzeba.Już po raz piąty poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zorganizowała akcję - „Ołówek dla Afryki”. Zebrane do końca lutego 2017 r. przybory, zostaną wysłane do misyjnych placówek oświatowych w różnych krajach Czarnego Lądu.

W tę szczytną inicjatywę wspólnie włączyły się Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Dolina”, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz „Odważne Gumisie” (7. Gromada Zuchowa). Niewątpliwie akcja zorganizowana 17 lutego 2017 r. spotkała się z wielkim odzewem ze strony uczniów, dyrekcji oraz nauczycieli, którzy w darze złożyli kilkadziesiąt ołówków, kredek, długopisów i bloków rysunkowych. Przeprowadziły ją bardzo sprawnie uczennice z klasy VIa – Marika Bąkowska, Daria Marciniak i Oliwia Szwat.

Budujące jest to, że dzieci z chęcią odpowiedziały na propozycję pomocy afrykańskim rodzinom złożoną im przez nauczycieli i wychowawców przedszkola oraz podstawówki: Monikę Andrzejewską, Sylwię Kapuścińską, Bernadetę Kucharską, Agnieszkę Sołtysiak, Przemysława Ciesielskiego. Na pewno ten gest serca pomoże wybawić je choć w minimalnym stopniu z kręgu biedy i zaradzi bezradności.

Przemysław Ciesielski

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

19 IV 2018, 09:01:00

Mecz XIII kolejki III ligi siatkówki mężczyzn

Warto było pracować i czekać na sukces - uczniowie ZSEU w Żychlinie Mistrzami Wielkopolski w TENISIE STOŁOWYM

XXXII Memoriał Szachowy im. Tadeusza Nowickiego w Przyjmie za nami

KULTURA

4 IV 2018, 12:56:00
Wernisaż Małgorzaty Szymankiewicz

Katarzyna Groniec w Koninie

Festiwal Piosenki oraz koncert Adama Stachowiaka

Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego - warsztaty

Środa z kinem niezależnym