Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 23 Listopada 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

17 II 2017, 12:14:00

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Długopisy, ołówki, kredki, bloki - to przybory szkolne, które na co dzień często są w posiadaniu każdego ucznia - nawet tego najmniejszego. Są one dla niego pewnym standardem i tak naprawdę nie zwraca na nie większej uwagi. A jednak są dzieci na świecie, którym tych rzeczy bardzo potrzeba.Już po raz piąty poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zorganizowała akcję - „Ołówek dla Afryki”. Zebrane do końca lutego 2017 r. przybory, zostaną wysłane do misyjnych placówek oświatowych w różnych krajach Czarnego Lądu.

W tę szczytną inicjatywę wspólnie włączyły się Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Dolina”, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz „Odważne Gumisie” (7. Gromada Zuchowa). Niewątpliwie akcja zorganizowana 17 lutego 2017 r. spotkała się z wielkim odzewem ze strony uczniów, dyrekcji oraz nauczycieli, którzy w darze złożyli kilkadziesiąt ołówków, kredek, długopisów i bloków rysunkowych. Przeprowadziły ją bardzo sprawnie uczennice z klasy VIa – Marika Bąkowska, Daria Marciniak i Oliwia Szwat.

Budujące jest to, że dzieci z chęcią odpowiedziały na propozycję pomocy afrykańskim rodzinom złożoną im przez nauczycieli i wychowawców przedszkola oraz podstawówki: Monikę Andrzejewską, Sylwię Kapuścińską, Bernadetę Kucharską, Agnieszkę Sołtysiak, Przemysława Ciesielskiego. Na pewno ten gest serca pomoże wybawić je choć w minimalnym stopniu z kręgu biedy i zaradzi bezradności.

Przemysław Ciesielski

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

3 XI 2017, 08:39:00
Spotkanie z mistrzem Polski w chodzie sportowym Rafałem Augustynem w ZSEU w Żychlinie

Strażacy z Konina obronili tytuł mistrza województwa w piłce siatkowej

Porażka Medyka

Sędzia z Konina w meczu Ligi Mistrzów

Liga Mistrzyń. Medyczki pokonane na własnym boisku

Konińskie ju-jitsu

KULTURA

17 XI 2017, 15:30:00
Środa z kinem niezależnym

Zbliżyliśmy się w Kinie Centrum

Dla utalentowanych plastycznie, przynieś prace do CKiS

Koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – tak w Koninie będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

„ PRZYSTANEK KSIĄAŻKA” Złota polska jesień

Bezpłatne warsztaty dla seniorów - "zGRAni"