Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 30 Marca 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

17 II 2017, 11:54:00

Wernisaż rysunku Jakuba Kwiatkowskiego

Wernisaż rysunku Jakuba Kwiatkowskiego

W Galerii Przejściowej Domu Kultury w Golinie odbył się wernisaż rysunku o tematyce popkultury autorstwa Jakuba Kwiatkowskiego. Na wystawę przybył Burmstrz Goliny Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Furmaniak, Radni Rady Miejskiej, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy Golina.


Jakub Kwiatkowski jest uczniem drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Koninie. On sam mówi: „rysuję praktycznie od małego”. Swój talent i miłość do rysunku pokazuje nam w pracach, które zawisły w golińskiej galerii. Prace skupiają się na komiksowych lub filmowych postaciach, ale nigdy nie rysował portretów. Taka prawdziwa przygoda zaczęła się dwa i pół roku temu, kiedy przez przypadek zobaczył w Internecie film, na którym jeden z youtuberów narysował węglem Kapitana Amerykę.

W rysunku: „najbardziej lubię to uczucie, kiedy każda kolejna kreska lub skończony fragment oddaje w pewien sposób emocje. To jest dosyć zabawne ponieważ zarazem chcę skończyć rysunek, żeby zobaczyć efekt, ale z drugiej strony nie chcę go kończyć, bo to zbyt dobra zabawa i można naprawdę oddać jakąś część siebie. To poniekąd mnie motywuje, aby rysować kolejne prace”.

Prace autorstwa Jakuba Kwiatkowskiego można oglądać do 5 marca.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA
supramed

SPORT

20 III 2017, 12:23:00

II PUCHAR WIOSNY JU-JITSU 2017

XIII Maniacka Dziesiątka - Poznań 11.03.2017

Zimowa Spartakiada Sołectw w Wilczynie

Tenisowy weekend w Kleczewie

Bieg Muflona

KULTURA

28 III 2017, 08:47:00
Środa z kinem niezależnym

ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia

Rosencrantz i Guildenstern nie żyją

Muzeum za pół ceny

Weź udział w warsztatach "Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego"