Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 23 Kwietnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

24 I 2017, 09:23:00

36. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej

36. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej

Najlepsi młodzi wokaliści z naszego miasta i regionu, koncert Krzysztofa Iwaneczko – zwycięzcy 6. edycji The Voice of Poland, muzyka i dobra zabawa – tak zapowiada się 36. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się 18 lutego w CKiS – Domu Kultury Oskard.


Na scenie zaprezentuje się 24 solistów i zespół wokalny. Młodych artystów (w wieku od 7 do 16 lat) wyłoniono 21 stycznia podczas eliminacji (zgłosiło się ponad 90 osób). Następny etap, w którym wezmą udział to kilkudniowe warsztaty poświęcone doskonaleniu głosu oraz interpretacji piosenek (8-10 lutego).

Wzbogaceni wiedzą młodzi artyści zaprezentują wokalny talent przed konińską publicznością i jurorami. W Komisji Artystycznej Festiwalu zasiądą m.in. piosenkarki Katarzyna Wilk oraz Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jurorzy oceniając warunki wokalne, osobowość i ekspresję sceniczną, wskażą najlepszych, a laureat zostanie również zakwalifikowany do tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca organizowanego przez Koniński Dom Kultury.

Festiwal to przedsięwzięcie prezentujące i promujące dorobek artystyczny solistów oraz zespołów. Festiwal, mający przede wszystkim formułę konkursową, stwarza możliwość wyłonienia talentów wokalnych. Integruje środowisko dzieci połączonych wspólną pasją.

Od kilku lat w programie tego wydarzenia pojawia się gościnny występ profesjonalnego artysty, który staje się inspiracją dla młodych miłośników piosenki. W tym roku wystąpi Krzysztof Iwaneczko – zwycięzca 6. edycji The Voice of Poland 2015.

Organizator Festiwalu: CKiS w Koninie, partnerzy: Miasto Konin, Powiat Koniński.

Gorąco zapraszamy, bilet: 10 zł w CKiS – DK Oskard lub sprzedaży internetowej www.ckis.konin.pl

Program:
g. 15.00 – przesłuchania konkursowe wokalistów
g. 17.00 – koncert Krzysztofa Iwaneczko
g. 18.00 – wręczenie nagród

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

19 IV 2018, 09:01:00

Mecz XIII kolejki III ligi siatkówki mężczyzn

Warto było pracować i czekać na sukces - uczniowie ZSEU w Żychlinie Mistrzami Wielkopolski w TENISIE STOŁOWYM

XXXII Memoriał Szachowy im. Tadeusza Nowickiego w Przyjmie za nami

KULTURA

4 IV 2018, 12:56:00
Wernisaż Małgorzaty Szymankiewicz

Katarzyna Groniec w Koninie

Festiwal Piosenki oraz koncert Adama Stachowiaka

Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego - warsztaty

Środa z kinem niezależnym