Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 18 Sierpnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

15 XI 2016, 09:53:00

Dzień Systemów Informacji Geograficznej

18 listopada 2016 roku po raz trzeci w Koninie odbędzie się, zorganizowana przez Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie, impreza o międzynarodowej nazwie GISDay.


GISDay jest globalnym świętem obchodzonym na całym świecie od 1987r. Święto to organizowane jest pod patronatem firmy ESRI i jest częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej. Dzień GIS’u swoją nazwę czerpie od Systemów Informacji Geograficznej (GIS) i jest skierowany do pasjonatów tej bardzo mocno rozwijającej się dziedziny.

Zgodnie z zapoczątkowaną w roku 2014 tradycją, w trzecim już święcie GIS’u w Koninie, zaproszeni goście wraz z uczniami klas geodezyjnych, budowlanych oraz architektury krajobrazu wezmą udział w ciekawych wykładach oraz warsztatach modelowania 3D w programie SketchUp, warsztatach QGIS dla początkujących i licznych konkursach.

Tegoroczna sesja wykładowa dotyczyła będzie takich zagadnień jak: Vectraportal czyli serwis informacji przestrzennej dla zarządców drogowych, System Informacji Przestrzennej w Lasach Państwowych, Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego, Systemy Informacji Geograficznej wykorzystywane podczas zabezpieczenia szkolenia lotniczego na statkach powietrznych, zastosowanie urządzeń GPS w lotnictwie RP a także wykorzystanie GIS i nawigacji GPS przez Lotniczą Grupę Poszukiwawczo-Ratunkową podczas akcji na akwenie wodnym. Drony jako przyszłość gospodarki to kolejny temat, który zostanie podjęty w ramach dnia GIS. Mając na uwadze, że stereotypowe postrzeganie geodety jako osoby pracującej z mapą analogową odchodzi do lamusa, uczeń technikum geodezyjnego przygotował prezentację ukazującą geodetę i jego pracę na kartach literatury.
Światowe obchody GISDay są dla uczniów, a także użytkowników i pasjonatów geoinformacji, doskonałą okazją by dowiedzieć się wszystkiego na temat zastosowań aplikacji i technologii GIS od samych producentów i doświadczonych w tej dziedzinie użytkowników.

Również w tym roku, już tradycyjnie, organizowany przez Zespól Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie GISDay objęty jest honorowym patronatem prezydenta miasta Konina, Pana Jozefa Nowickiego. Całej akcji patronuje firma ESRI (Envirnomental Systems Research Institiute) a partnerem została firma IRON SKY. Partnerem organizacyjnym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.
Swój udział w imprezie będą miały następujące instytucje i firmy: Geodeta Województwa Wielkopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, 33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Geoekologii i Geoinformacji, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, IRONSKY Buk k. Poznania, Lechmann + Partner Polska Sp. z o. o. Konin.
Począwszy od 1999 roku, GISDay stał się dniem poszerzania wiedzy z zakresu nowych technologii w sferze oprogramowania oraz sprzętu wykorzystywanego w pracy podczas tworzenia Systemów Informacji Przestrzennej na całym świecie. Jego głównym celem jest promowanie nowych rozwiązań z dziedziny oprogramowania, a także technologii opracowania oraz zastosowań systemów GIS-owych w życiu codziennym, nauce i działaniach administracyjno-społecznych oraz gospodarczych.
Dla wszystkich uczestników konferencji firma IRON SKY przygotowała rabat na szkolenie pilota drona w wysokości – 20%.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

17 VIII 2018, 10:03:00

Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy

Popłyną szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski

Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Mundial 2018 w Kinie za Rogiem

KULTURA

1 VIII 2018, 19:10:00
Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania