Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Środa 20 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

13 VI 2012, 09:06:13

KONIN: Rzuć palenie

KONIN: Rzuć palenie

Akcję „Rzuć palenie” zorganizowano w konińskim klubie Energetyk.. Była ona częścią polskiej edycji projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”.

– Wykonywaliśmy między innymi pomiar ciśnienia krwi, badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz pikflometrię, czyli pomiar szybkości, z jaką wydychane jest powietrze z płuc – mówi Dorota Skąpska z konińskiej filii ChSCh. – Przedstawiciele oddziału chorób płuc z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie prowadzili badanie spirometryczne. Ponadto można było spotkać się z terapeutą uzależnień, nabyć poradniki, otrzymać broszury informujące o szkodliwości palenia oraz porozmawiać z przedstawicielem policji o konsekwencjach prawnych palenia w miejscach objętych zakazem palenia. Wszystko po to, by zachęcić do dbania o zdrowie, a palaczy do porzucenia nałogu.

Obecnie obowiązująca w Polsce ustawa zabrania palenia w miejscach publicznych, m. in. w kinach, restauracjach, miejscach pracy czy na przystankach. Także chociażby z tego powodu życie osób wolnych od nikotynizmu jest łatwiejsze – mogą swobodnie i komfortowo czuć się w każdym z tych miejsc.

Projekt „Odświeżamy nasze miasta” ma na celu wzmocnienie realizacji obowiązującego w Polsce prawa, a tym samym ochronę niepalących mieszkańców naszego kraju przed tzw. biernym paleniem. Ocenia się, że tylko 15 procent dymu z papierosa jest wdychane przez palacza. Reszta rozchodzi się w powietrzu, które wdychają osoby znajdujące się obok. W ten sposób do ich płuc trafia około 4 tys. substancji chemicznych, z których wiele jest szkodliwych, a co najmniej 40 powoduje raka.
Akcję „Rzuć palenie” zorganizowały Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Koninie, Chrześcijańska Służba Charytatywna Filia w Koninie, Urząd Miasta oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie.

KOMENTARZEPOSPRZATAC MIASTO ! REJON TYNELU BELWEDERU PASAZ CHOPENA NA ZATORZU ! co robi nasza straz CZY NIE WIDZA ?
dnia: 2012-06-13 11:55:23

DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019