Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 21 Sierpnia 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

Aktualności


...
19 VIII 2017, 16:05:00

Piękne zabytkowe auta możemy dzisiaj podziwiać na koninskich bulwarach. MATERIAŁ TV czytaj więcej »

19 VIII 2017, 10:16:00

Działania policji w kole podczas interwencji

W związku ze zgłoszeniem mieszkańców w dniu 17 sierpnia policjanci podjęli interwencję przy ul. Kolejowej w Kole wobec grupy mężczyzn, w której jeden z nich spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem.

czytaj więcej »

19 VIII 2017, 10:13:00

Policjanci podsumowali długi weekend

Konińscy policjanci podsumowali kolejny długi weekend na drogach. W ciągu 5 dni aż 131 funkcjonariuszy ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo podróżujących a 257 równie mocno angażowało się w zaplanowane przedsięwzięcie. Policjanci zatrzymali 5 osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Na szczęście mieliśmy do czynienia tylko z 1 wypadkiem ale z aż 42 kolizjami.

czytaj więcej »

19 VIII 2017, 10:12:00

Chcą pomóc

Do pomocy poszkodowanym w wyniku burz, jakie przeszły w ubiegłym tygodniu nad Polską chce się przyłączyć gmina Stare Miasto.
czytaj więcej »

18 VIII 2017, 13:04:00

Oświadczenie Policji w sprawie incydentu na ulicy Kolejowej w Kole

Podczas wykonywanych przez policjantów czynności, osoby nie podporządkowywały się poleceniom wydawanym na podstawie prawa, stawiały bierny opór oraz agresywnym zachowaniem usiłowały wpłynąć na postępowanie funkcjonariuszy, co miało na celu odstąpienie przez nich od wykonywanych czynności służbowych oraz oswobodzenie umieszczonej w pojeździe służbowym ujętej wcześniej osoby. W celu wyegzekwowania wymaganego prawem zachowania, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz ręcznego miotacza chemicznych środków obezwładniających. Przez policjantów została zatrzymana jedna osoba, w toku podjętych dalszych działań, zatrzymano kolejne dwie.

czytaj więcej »

18 VIII 2017, 12:59:00

Sekretne życie konińskich kotów

Sekretne życie konińskich kotów

Zdobył serca widzów na całym świecie i doskonałe recenzje- film „Kedi- sekretne życie kotów” konińscy widzowie zobaczą w Koninie w Noc Kultury już 16 września. Podążając tropem stambulskich kotów, kino Oskard ogłasza konkurs „Sekretne życie konińskich kotów”.

czytaj więcej »

18 VIII 2017, 10:02:00

Żniwa od tradycji do nowoczesności

Żniwa od tradycji do nowoczesności

Jak dawniej wyglądały żniwa? Jakiego sprzętu i maszyn używali rolnicy, a jak jest dzisiaj? Tego można było dowiedzieć się podczas specjalnego pokazu w gminie Kleczew. Na pomysł wykorzystania starych urządzeń wpadł z-ca burmistrza gminy i miasta Kleczew Stanisław Maciejewski. - Chodziło o to, by przypomnieć jakich urządzeń dawniej używano w polu i jak bardzo dziś pracę ułatwia mechanizacja rolnictwa - mówił. - Najpierw kosiliśmy kosą, za nami szly podbieraczki, które wiązały snopki i ustawiały mendle. Potem przejechała maszyna tzw. grabówka, która robiła gotowe snopki a dalej trawiarka, która układała zboże na kupki. Z kawą, kanapkami i ciastkami do żniwiarzy przyjechała Irena Arend. Jedną z maszyn ciągnęły dwa konie, które należą do Radosława Szymczaka.

czytaj więcej »

17 VIII 2017, 13:00:00

Wypadek w Rokosz

Czworo dzieci zostało poszkodowanych w wypadku w miejscowości Rokosz w powiecie słupeckim. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 92.
czytaj więcej »

17 VIII 2017, 09:13:00

Pożar samochodu

Pożar samochodu

Dzisiaj tuż po godz. 3.20 konińscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru samochodów w Koninie przy ul. Powstańców Wielkopolskich. czytaj więcej »

17 VIII 2017, 08:54:00

Koniński Budżet Obywatelski i Towarzystwo Samorządowe serdecznie zapraszają w niedzielę 20 września, w godzinach od 11:00- 17:00 na Jarmark św. Bartłomieja, podczas którego zorganizowany zostanie "Hyde Park". W trakcie każdy wnioskodawca będzie mógł przedstawić projekt złożony w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Promocja odbędzie się w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 1-3 w Koninie.

czytaj więcej »

17 VIII 2017, 08:53:00

Nowoczesna zaprasza mieszkańców Konina oraz powiatu do zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci z terenów poszkodowanych wichurami

Lato w pełni ale, coraz bliżej wrzesień. Dzieciaki z terenów poszkodowanych wichurami potrzebują naszej solidarności, wsparcia...i garści przyborów szkolnych- mówi Emilia Wasielewska- Liczymy na ciepłe serca i wsparcie mieszkańców naszego regionu. czytaj więcej »

14 VIII 2017, 11:08:00

Skutki nawałnic w regionie

Skutki nawałnic w regionie

136 zdarzeń łącznie odnotowali strażacy w Koninie.
czytaj więcej »

...

Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

3 VIII 2017, 09:43:00
Letnie obozy sportowe 2017

III Turniej Lato z Golfem

Zwycięstwo w ostatnim sparingu

XXI Ogólnopolski Rajd Chatkowy Konin - Białobrzeg

Kajakarze przypłynęli z Koła